LU LU sõitis Leafiga

LU LU soitis Leafiga

LU LU tegi eksperimendi ning toimetas loosimise võitjatele kassiliiva pakid kohale saastevabalt – elektriautoga.

Sõiduvahendiks siis Nissan Leaf. Viru Keskusest autoga startides näitas 96km sõiduulatuseks. Peab mainima, et auto on igati mõnus sõita, kiirendus sujuv ja salongis vaikne. Eriti annab tunda see, et autos puudub vibratsioon, mis mõnede diiselautode puhul on kipub kohati olema reumat tekitav.

Esimesed kaks peatuspaika olid Pirital. Panin aadressid sisse ning.. Navigatsiooni ekraan osutus nii tumedaks, et pidi silmi kissitama, et sealt noolekest üles leida. Hiljem selgus, et asi on hoopis selles, et tuled polnud sisse lülitatud. Pimedas tuledega sõites oli navigatsioon juba väga okei. Camorka pildivõistluse 2. ja 3. koha võitja Aljona Briti lühikarvaline oli ikka tõesti super lahe kass. Sõbralik ja NII PEHME!!!

Kolmas peatuspaik oli aga Raplas. Jaa Raplasse on ca 50km. Tallinnast startides näitas ekraan ca 70km aga selgus, et kui maanteel juba 90km/h sõita, siis kipub sõiduulatus liigagi kiiresti kahanema. Kuskil Vembutembumaa ristis on selge, et sellega Raplasse järgmise kiirlaadijani ei jõua.

Ots ringi ja Pärnu maantee Veho keskusesse laadima. Ca 40min uusi Citroene katsudes tekkis peas küsimus, kas sisepõlemismootoriga autode aeg on tõesti ühelpool..?

Kui 80% oli laetud, siis näitas sõiduulatuseks taas 100km. Enam ei julgenud tervet teed 90-ga sõita, sõitsin 88. Ilmselt oli palju neid, kes mõõda sõites rusikat vm viibutasid. Aga seda ma ei näinud, sest mul olid aknad udused. Udused selle pärast, et puhur oli distantsi säilitamiseks välja lülitatud. Ja külm oli. Kuna kõik kohtsoojendused (roolis ja pepu all) olid sees aga jalad külmetasid, siis paadunud leiutajana mõtlesin välja elektriauto omanikule elektrilise soojendusega kingad. Tuled autosse, tõmbad juhtme kanna alt välja ja paned sigarisüütajasse. Mari juurde Raplasse jõudes oli 100km-st järgi 20.

Praegu istun siin Rapla Selveris, Leaf juhtme otsas ja teen arvutusi. Kokku kasutan Elmo Rendiga autot ca 7 tundi ja läbin kokku ca 187km. Kokku teeb see siis 1hx6eur+(6hx3eur)=24 eurot. Selgelt odavam, kui sama kogus SmartPostiga toimetades oleks kulunud kokku 52eurot. Ilma minu tööaega sisse arvestamata (sest klientidega kohtumine on lihtsalt nii väärtuslik, et seda ei saa jätta pakiautomaadi hooleks!) on võit juba 28 eurot. Oma autoga oleks 187km läbimiseks kulunud keskmiselt 8l/100kmx1,3eur/l=ca 19,5eurot kütuse raha. Ehk siis 4,5 eurot odavam ja ca 1,5h (2x kiirlaadimist) kiirem aga siia juurde tuleb veel palju püsikulusid, mida rendiauto korral ei tule. Kokkuvõttes siis viik.

Kas LU LU ostab endale sisepõlemismootoriga auto? Ei. Sest peale elektriautoga sõitmist kõlab see nagu druzbamootoriga nutitelefon.

Kas LU LU ostab endale elektrimootoriga auto? Ei. Sest Elmo Rent ja Tallinna ühistransport on nii mõistliku hinnaga, et oma raha kiiresti amortiseeruva vara alla panna ei tihka.

Kas LU LU jätkab Elmo Rendi kasutamist? Jah kindlasti. Sest nii nagu LU LU kassiliiv ise on loodussõbralik, proovime ka edaspidi oma ökoloogilist jalajälge vähendada kogu teekonnas tootmisest Teie vannituppa (või kusiganes mujal Te LU LU kassiliiva karpi hoiate :)..

..JA läheb otsima firmade aktsiaid, mis tegelevad energia mahtuvuse uuringutega (vihjed võib saata meie Facebooki postkasti). Ühtlasi kuulutab LU LU välja uue tööstusrevolutsiooni, kui peaks toimuma suur läbimurre akutehnoloogias.

TÄIENDUS

Peale ülaloleva kirjatüki lõpetamist läksin tagasi kiirlaadija juurde ning kohtasin teist Leafi ja tema omanikku. Ajasime juttu ning selgus, et elektriline kingasoojendi on juba tal kasutuses. Nimelt on tema oma elektromobiilile installinud diisliga köetava eelsoojendi, et inimese moodi ikka sõita oleks. Nii on vähem muretsemist ka sõiduulatuse pärast.

Leaf ja Leaf

Pealegi teadis ta rääkida, et Nissan juba arendab lisa-akupakki “vanadele” Leafidele ja kaks korda suurema mahtuvusega akusid järgmisele Leafile. Esimesel juhul tõstetakse auto kliirensit ning “kleebitakse” põhja alla mõne cm paksune akude kiht lisaks.. Tööstusrevolutsioon läheneb kurjakuulutava vihinaga.

Tagasiteel võtsime pidulikult paraadi korras üksteise sabasse. Kuna akud olid täis, siis lubasin endale ka sooja tuba ning kõlaritest KUKU Mehed ei nuta! tegijate krõbedaid repliike. Tagasi linnas oli veel 44km akudes järgi. Reaalne “paagitäis” annab talvel kõikide mugavustega sõiduulatuseks seega ca 80-90km.